Производи

 • Дубаци и одалки

  Одалка со четири тркала (Ролатор) – Eco Plus

  7.580,00 ден

  Eco Plus е високо прилагодлива одалка.
  Опремена со дополнителна шопинг мрежа, преклопливо седиште и висококвалитетни сопирачки.
  Рачките и тркалата се прилагодливи во висина.
  Eco Plus одалката има можност за целосно расклопување со цел за полесен транспорт во мал простор.

  Додај во кошничка
 • Градни протези

  Вештачка дојка

  3.070,00 ден

  Силиконските вештачки дојки од Amoena Essential создаваат пристоен и природен изглед. Дизајнирани  да ги задоволи основните потреби на жените по операција на дојка. Нивниот патентиран мек силикон InTouch обезбедува најприродно чувство на мекост. Се обвиткуваат како вистински гради и лесни се за носење.
  Поради нивната симетрична форма може да се носи на левата или десната страна.

  Ако барате форма на гради која нуди сигурни перформанси, извонреден комфор и секојдневен убав изглед, палетата Amoena Essential е онаа на која можете да се потпрете секој ден.

   

  Одбери опции
 • Градни протези

  Ортопедски грдник

  1.407,00 ден

  Nancy е безжичен ортопедски градник кој добро се вклопува со вашата гардероба. Ви овозможува да се чуствувате модерно но во исто време да уживате во неговата удобност. Овој градник е еден од најкористените на Amoena.
  Изработен од висококвалитетна COOLMAX® фитилна ткаенина за дополнителна удобност. Носејќи го градникот без жица на Нанси, се чувствувате поддржани, убави и самоуверени.

  Одбери опции
 • Антидекубитални перници

  Перниче од полиуретан со мемориска пена

  3.225,00 ден

  Ова перниче од полиуретан со мемориска пена е пневматска перница посветена на луѓе кои поголемиот дел од времето го поминуваат седејќи. Препорачлива за лица со посебни потреби во инвалидски колички.
  Внатрешниот материјал на перницата е изработен од 100% VISCO.

  Додај во кошничка
 • Антидекубитални душеци

  Антидекубитален душек Gofer

  6.060,00 ден

  Душекот Gofer е изработен од сунгер со висока густина.
  Се препорачува за луѓе кои лежат подолг временски период со што се спречува создавање на декубитус.
  Специјалниот дизајн на Gofer овозможува подобра распределба на притисокот и циркулацијата.
  Душекот вклучува и навлака од грубо ткаен памук кој ја олеснува циркулацијата на воздухот.

  Тој е антибактериски и антиалергичен.

  Додај во кошничка
 • Антидекубитални душеци

  Антидекубитален душек Therapy

  7.870,00 ден

  Душекот Therapy е изработен од сунгер со висока густина.
  Се препорачува за луѓе кои лежат подолг временски период со што се спречува создавање на декубитус и има функција на лечење на декубитус до втор степен.
  Специјалниот дизајн на Therapy овозможува подобра распределба на притисокот и циркулацијата.
  Душекот вклучува и навлака од грубо ткаен памук кој ја олеснува циркулацијата на воздухот.

  Тој е антибактериски и антиалергичен.

  Додај во кошничка
 • Инвалидски колички - Стандардни

  Инвалидска собна количка – 3102VMJAZZ

  11.031,00 ден

  Собната инвалидска количка Jazz S50 е градена со генерации. Затоа квалитетот е во согласност со највисоките EU стандарди.
  Инвалидската количка треба да биде прилагодена на тебе, а не обратно.
  Едноставност, комодитет, функционалост, квалитет… Сето тоа е резултат на континуирано истражување на повеќе од 63 години искуство. Оваа количка на Vermeiren има модуларен дизајн но лесно прилагодлива на сите бројни додатоци кои се меѓусебно заменливи.

  Jazz S50 доаѓа со подесливи и лесно демонтажни потпирачи за раце (опционално за подесување по висина), прилагодлив потпирач и последно но не и најмалку важно, брзо демонтажни задни тркала.

  Одбери опции
 • Корисни помагала

  Карбонска заштитна маска за лице

  13.550,00 ден

  Оваа заштитна маска за лице е изработена од карбонски влакна  што ја прави еластична, тешко кршлива и ѝ дава посилна отпорност на удар. Уникатниот дизајн  овозможува непречен поглед и не го попречува дишењето.
  Маската за лице е индивидуална изработена  за вашето лице врз основа на гипсен модел, со соодветни корекции  при примена на одредени медицински индикации.
  Доаѓа со еластичен ремен за да се приспособливи според вашите сопствени потреби, што го прави прикладен и удобен.
  Оваа маска е прв избор на професионални спортисти.
  Погоден за спортови како фудбал, кошарка, ракомет, борење, карате или одбојка.

  Додај во кошничка
Shopping Cart