ВАШ ПАРТНЕР ВО ДВИЖЕЊЕТО
Центарот за ортотика и протетика СЛАВЕЈ АД Скопје е компанија која е формирана и започнува својата работа во 1949 година. Нашата визија е да работиме посветено, со професионален и одговорен однос. Да се развиваме како...
Прочитај повеќе
МОЈОТ ЖИВОТ ПОСЛЕ АМПУТАЦИЈА
Кон крајот на летово го посетивме нашиот пријател Петар Петровски во Охрид и решивме да го пренесеме според нас најважниот дел од неговата животна приказна. Тој има 31 година и е сопруг и татко на едно…
Прочитај повеќе
САМОДОВЕРБА ВО ДВИЖЕЊЕТО
Покрај своето производство располагаме и со богат избор на готови производи на најразновидни ортопедски помагала со потврден квалитет набавени од меѓународно реномирани производители...
Прочитај повеќе
Previous
Next

Помагала на товар на ФЗОМ

Погледнете ги сите производи кои се на товар на Фонд на здраствено осигурување.

Индивидуална изработка

Славеј АД Скопје има 12 регистрациони решенија и 248 регистрирани производи (изјави за сообразност) за домашниот пазар.

Закажете термин за мерки

Резервирајте го вашиот термин брзо и лесно. Пополнете го формуларот и добијте веднаш потврда на точен термин за преглед од нашите протетичари.

нови производи на

ПРОМОЦИЈА

 • Sale!
  Колено

  Стегач за колено со термо перниче

  511,00 ден

  Овој коленски стегач од Elife има уникатен дизајн кој го прави еластичен и овозможува лесно виткање и обликување кон телото. Иновативен производ кој со загревање и разладување овозможува олеснување на секојдневните тегоби и болки во коленото. Истиот може да се користи и за вратот, глуждот или абдомен.

  Лесен за употреба, само ставете го во замрзнувач или стоплете го во микробранова печка.

  Elife стегачот за колено обезбедува смирувачко и олеснувачко дејство при артритис, болки во колената, болки пред и после вежбање како и воспаление по хируршка процедура.

  Додај во кошничка
 • Sale!
  Колено

  Супракондиларна коленска ортоза со фишбајни и стабилизатор на патела

  1.059,00 ден

  Оваа коленска ортоза e изработена од трослоен неопрен, кој обезбедува топлина и подобра циркулација во коленото. Страничните пластични ленти (фишбајни)  го стабилизираат коленскиот зглоб. Еластичните ленти  вкрстено поставени околу отворот на патела, обезбедуваат дополнителна фиксација на патела, а со тоа и подобра стабилизација на коленскиот зглоб.

  Одбери опции
 • Sale!
  Колено

  Супракондиларна коленска ортоза со метални зглобови

  1.246,00 ден

  Отворена коленска ортоза која овозможува лесно поставување особено кај повозрасни корисници. На горната и долната старана на ортозата има леливи ленти, со кои се прицврстува ортозата. Страничните метални шини имаат зглобови, кој ја олеснуваат флексијата и екстензијата на коленскиот зглоб.

  Одбери опции
 • Sale!
  Појаси и мидери

  Еластичен мидер со ногавици

  918,00 ден

  Компресивен мидер со ногавици.
  Дополнителна предна абдоминална поддршка.

  Додај во кошничка

погледнете ги нашите

НАЈПРОДАВАНИ ПРОИЗВОДИ

ОРТОЗИ

Коленска ортоза

Patella Pro

8.312 ден.

АНТИДЕКУБИТАЛЕН ПРОГРАМ

Антидекубитален душек

Антидекубитус

3.830 ден.

медицински апарати

Дигитален апарат за крвен притисок

CardioFree

2.240 ден.

ОРТОЗИ

Подлакотна ортоза

Manu Sensa

2.545 ден.

искуства на

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

Драган Б. Костиќ

Водител

Се вели: ”Здравиот има илјада желби, болниот само една. Да најде лек за својата болка”.Понекогаш лекот чини пет пари, ама кој да поверува во тоа. Знам дека со ваква болка има илјадници луѓе, која не е само…

Ванчо Каранфилов

Стрелец

СЛАВЕЈ МИ ГО ИЗЛЕЧИ КОМПЛЕКСОТ НА ФИЗИЧКА НЕСПОСОБНОСТ. Брзото делување, приемливост на високо ниво, одлична изработка, услуга на високо ниво, бесплатни корекции, високо квалитетни…

Иван Ефтимов

Пливач

Преголема благодарност до Центар за ортотика и протетика-Славеј А.Д. и целиот тим, очигледни резултати за само 7 месеци со помош на новата 3Д технологија-тораколумбална Сколиоза и кифоза…

брзо и едноставно

ЗАКАЖЕТЕ ПРЕГЛЕД

 Бидејќи ние се грижиме за нашите клиенти да добијат навремена нега, одлучивме да ви овозможиме Оnline да си го закажете времето кое најмногу ви одговара за да дојдете на преглед. Закажете го вашиот преглед со повик на телефонскиот број на Центарот за ортотика и протетика СЛАВЕЈ АД Скопје или со помош на нашата Оnine апликација.

дознајте повеќе за ортопедијата во

НАШИОТ БЛОГ

70-ти роденден Гоца & Славеј

Минатиот месец со нашата “врсничка” Горица скромно и со сите потребни мерки на претпазливост го прославивме заедничкиот, 70-ти роденден.   Горица, или Гоца како што на галено ја викаме сите

Прочитај повеќе

Славеј А.Д. на социјалните мрежи

Почитувани клиенти и посетители, Покрај веќе постоечката Facebook страница, Славеј АД од неодамна го прошири и интензивираше своето присуство и на други социјални мрежи. Доколку сте заинтересирани да нè следите,

Прочитај повеќе

Ви го претставуваме новото издание на каталогот Славеј

актуелни наслови на страната за​

ЕДУКАЦИЈА

ОРТОТИКА

Ортози за рбетен столб

Рбетниот столб е најважен фактор за зачувување на исправеноста на човековото тело. Има две главни карактеристики и тоа антигравитационото подупирање и флексибилноста. Затоа мораме и да обратиме посебно внимание на самиот рбетен столб. Многу често се јавуваат проблеми со рбетниот

ПОДВИЖНОСТ

На лето во Охрид со нашиот пријател

Кон крајот на летово го посетивме нашиот пријател Петар Петровски во Охрид и решивме да го пренесеме според нас најважниот дел од неговата. Кон крајот на летово го посетивме нашиот пријател Петар Петровски во Охрид и решивме да го пренесеме

ПРОТЕТИКА

Протетика на горни екстремитети

Цел на секое протетичко решение е добивање на што подобра функција со што поприроден изглед на протезата. Во Центарот за ортотика и протетика Славеј А.Д. Скопје се изработуваат разни видови протези за горни екстремитети. Со нашите производи се опфатени речиси

НАШАТА ПРИКАЗНА

Центарот за ортотика и протетика СЛАВЕЈ АД Скопје е компанија која е формирана и започнува својата работа во 1949 година. Нашата визија е да работиме посветено, со професионален и одговорен однос.  Да се развиваме како развојно ориентирана компанија, со стабилна пазарна позиција, отворена кон нови пазари и нови партнерства, која произведува и пласира ортопедски помагала со највисок квалитет.

над 326

РЕГИСТРИРАНИ ПРОИЗВОДИ

Богат избор на готови производи на најразновидни ортопедски помагала.

Повеќе од 72

ГОДИНИ
ИСКУСТВО

Компанијата покажа забрзан развој и
пораст во секој сегмент од нејзиното
работење.

54

ВРАБОТЕНИ ПРОФЕСИОНАЛЦИ

Компанија со висококвалитетни кадри во областа на ортотиката и протетиката.

Бидете секогаш информирани

Newsletter

Годишно Собрание на акционери на

Славеј А.Д. Скопје

Годишно Собрание на акционери 2022

Врз основа на чл.387 од Законот за трговските друштва, чл.17 и чл.20
од Статутот на Центарот за ортотика и протетика Славеј а.д.Скопје,
Управниот одбор на Друштвото објавува:

Shopping Cart
ЗАКАЖЕТЕ ПРЕГЛЕД

со внесување на вашите податоци