Појас за двострана препонска кила

Шифра: 7405VRA Категории: , Ознака:

1.344,00 ден

Појасот за двострана препонска кила се користи пред и после операции кај хернии во ингвиналната регија (препон).

Се користи со препорака на лекар.

Опис

  • Перничињата од појасот се поставуваат на херниите.
  • Лесно се поставува со прилагодливиот појас за половината и меѓуножјето.

Медицински индикации

К40.0-К40.9 Ингвинална хернија.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Појас за двострана препонска кила”
Shopping Cart