Минерва корсет – Tранспортна

Шифра: 2512RЕА Категории: , Ознака:

4.300,00 ден

Минерва корсетот спречува флексија, екстензија и ротација на вратен и граден дел на рбетен столб. Прави имобилизација на главата во одредена исправена положба, како и имобилизација и во лежечка положба. Растеретувањето и фиксирањето е преку долниот дел од вилицата и задниот дел од главата. Изработен е од пластика обложена со полиетиленска пена што го прави пријатен за носење. Составен е од два дела кои меѓу себе се поврзани со лепливи траки.

* Се прилагодува на сите големини.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Минерва корсет – Tранспортна”
Shopping Cart