Суспензориум

Шифра: 7408MOA Категории: , Ознака:

650,00 ден

  • Суспензориум за тестиси изработен од еластична ткаенина која обезбедува сигурна заштита и поддршка без да ги ограничува движењата;
  • Обезбедува заштита на теститисите при спортски активности;
  • Дава поддршка на тестисите при воспалителни процеси, варикозитети и воспаленија.

Медицински индикации

  • Воспаление на тестиси;
  • Варикозитети.

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Суспензориум”
Shopping Cart