Ортоза за врат Smartspine

Шифра: 2502OBA Категории: , , Ознака:

3.395,00 ден

Намената на Smartspine ортозата за врат е да се стабилизира и имобилизира цервикалниот дел на ‘рбетот.
Уникатните двојни осигурувачи овозможуваат брзо и лесно прилагодување на висината.
Големиот отвор на душникот овозможува пристап до каротидниот пулс и малата трахеотомија.

Карактеристики

  • Поставата од пена која овозможува зголеман удобност на пациентот  може да се отстрани и да се пере.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за врат Smartspine”
Shopping Cart