Силиконски сепаратор за прсти

Шифра: 2611MOC Категории: , Ознака:

284,00 ден

  • Силиконскиот сепаратор помага при корегирање на лошата позиција на палецот и неговото позиционирање при носење на чевли;
  • Се користи во превенција или корекција на кокалче (Hallux Valgus);
  • Изработен е од мек силиконски материјал кој не ја иритира кожата.

Медицински индикации

  • Hallux Valgus;

Големина

Напомена

Овој производ не може да се користи освен за наменетата употреба и не може да се комбинира со кој било друг производ и се користи само за неговите оргинални индикации.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Силиконски сепаратор за прсти”
Shopping Cart