Митела

Шифра: 2410SPA Категории: , Ознака:

350,00 ден

  • Митела за фиксација на рамото и надлактицата при скршеници на надлакотна коска или дислокации на рамо, како и при воспаленија и мекоткивни повреди;
  • Анатомски обликувана и не прави притисок на вратот;
  • Ја стабилизира раката во посакуваната позиција и го поставува рамото во релаксирачка положба;
  • Изработена е од неопрен.

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Митела”
Shopping Cart