Анатомски кломпи – Adaco

1.590,00 ден

Анатомски кломпи од асортиманот на Medical Comfort се произведени во Европската унија со користење на најнова технологија од природни и еколошки материјали.
Кломпата гарантира апсолутна удобност на стапалата и дава чуство на сигурност и стабилност. Табаните се лесни, флексибилни и отпорни на лизгање. Обувката е отпорна на абење, обезбедува заштита при одење бидејќи го апсорбира ударот, со што се намалува притисокот врз колената, колковите и рбетот.
Технологијата на производство им овозможува на корисниците подобра циркулација, ја отстранува непријатноста при отекување на нозете и болки во колковите.

Опис

  • Изработени од природна кожа
  • Изработени од еколошки материјали

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Анатомски кломпи – Adaco”
Shopping Cart