Стол за бањање – AKVOLITO

Шифра: Не е достапно Категории: , Ознака:

20.983,00 ден29.535,00 ден

 • Едноставно и иновативно решение за бањање на лица со попреченост;
 • Има цврста рамка од алуминиум која странично е обложена за заштита од гребење на кадата;
 • Конструкцијата на рамката овозможува прилагодување на аголот на наслонот за грбот, главата и делот кај нозете;
 • Исто така може да се прилагоди висината на седиштето;
 • Тапацирот е изработен од мрежа која овозможува дренажа на вишокот вода;
 • Столчето AKVOLITO е достапно во различни бои – зависи од неговата големина.

Медицински индикации

 • Церебрална парализа (CP)
 • Парализа или пареза
 • Poliomyelitis (Heine-Medin болест)
 • Повреди на екстремитетите или ампутација на екстремитет
 • Деформитети на екстремитетите
 • Зглобен артритис и повреди

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Стол за бањање – AKVOLITO”
Shopping Cart