Лента за епикондилитис

Шифра: 2405MOC Категории: , Ознака:

505,00 ден

  • Лентата за епикондилитис е изработена од неопрен;
  • Има специјално дизајнирано перниче кое прави притисок, ја растеретува тетивата и ја намалува болката во третманот кај епикондилитис;
  • Една големина.

Медицински индикации

  • Епикондилитис (“тениски лакт”, “голферски лакт”);
  • Повреди на мускулите и тетивите;

Напомена

  • Се прилагодува на сите големини и страни (лева/десна);
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Лента за епикондилитис”
Shopping Cart