Чевли кај скратување на екстремитети од 1-6 см

Шифра: Не е достапно Категории: , , Ознака:

5.900,00 ден7.900,00 ден

  • Чевли изработени од висококвалитетна природна кожа;
  • Индивидуално кај корисници кај кои има разлика во должината на екстремитетите од било која причина;
  • Се препорачува да се носат заради рамномерно оптоварување и заштита на колковите, спречување на појава на сколиоза и болки во лумбалниот дел од ‘рбетот;
  • Во чевлите се вградени корективни елементи со кои се корегираат деформитети.

Напомена

  • Стручно лице зема мерки од стапалата на корисникот;
  • Корисникот, во соработка со стручно лице одбира модели и материјали;
  • Можност за избор на различни бои на природна кожа за изработка на горниот дел, како избор на бои за ѓон и начин на прицврстување (велкро ленти или врвки);
  • Комплетно индивидуално производство;
  • Вградување на соодветни додатоци за корекција;
  • Вградена ортопедска влошка.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Чевли кај скратување на екстремитети од 1-6 см”
Shopping Cart