Трака за пателарна тетива

Шифра: 2202MOD Категории: , , Ознака:

460,00 ден

Траката за пателарна тетива се користи при спортски активности кај третман на тетива на пателата.
Ја растеретува тетивата на пателата со притисок кој го обезбедува силиконското перниче вградено во стегачот.

* Се прилагодува на сите големини.

Опис

  • Дизајниран е од специјален неопрен кој е порозен.

Напомена

  • Осигурајте се дека лентата е позиционирана на Quadriceps тетивата.
  • Се прилагодува за сите големини.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Трака за пателарна тетива”
Shopping Cart