Отворен стегач за патела

Шифра: 2202MOK Категории: , , Ознака:

1.100,00 ден

  • Стегач со отвор кој дава стабилизација на пателата и спречува нејзино изместување;
  • Има две лепливи ленти, што овозможува лесно и точно позиционирање, како и прилагодување на големината и затегнатоста според потребите на пациентот;
  • Се препорачува при болки во фемурот, остеоартритис и повреди на менискус;
  • Изработен е од порозен неопрен кој овозможува воздухот да циркулира и спречува потење.

Медицински индикации

  • Болка во фемурот;
  • Остеоартритис;
  • Повреди на менискус.

Напомена

  • Производот се прилагодува за сите големини.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Отворен стегач за патела”
Shopping Cart