Неопренска ортоза за колено со метални зглобови

Шифра: 2201MOE Категории: , , Ознака:

1.450,00 ден

  • Ортоза за колено со странични метални зглобови кои максимално ги растоваруваат внатрешните и надворешните лигаменти на коленото;
  • Во горниот и долниот дел има лепливи ленти кои спречуваат поместување и лизгање на ортозата;
  • Изработена од порозен неопрен кој овозможува воздухот да циркулира и спречува прекумерно потење во пределот на коленото.

Големина

Медицински индикации

  • Повреди на лигаменти

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Неопренска ортоза за колено со метални зглобови”
Shopping Cart