Неопренски стегач за колено со отвор на патела

600,00 ден

Стегачот за колено со отвор на патела обезбедува топлина и поддршка во пределот на коленото.
Силиконското перниче кое ја опфаќа пателата обезбедува  одлична стабилизација на коленото со позиционирање на пателата (капата на коленото). Тоа помага во процесот на лекување во случаи на патело-феморална болка, полесни трауми на коленскиот зглоб, повреди на лигаментите, остеоартритис и лезии на менискусот.

Шифра: 2202MOB Категории: , , Ознака:

Опис

  • Дизајниран е од специјален неопрен кој е порозен.
  • Порите овозможуваат дишење на кожата и спречуваат прекумерно потење во пределот на коленото.

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Осигурајте се дека силиконското перниче целосно ја опфаќа пателата.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Неопренски стегач за колено со отвор на патела”
Shopping Cart