Појас за папочна кила

Шифра: 7403 Категории: , Ознака:

1.340,00 ден

  • Појас за папочна кила кој обезбедува поддршка при абдоминални хернии
  • Има специјално перниче кое прави благ притисок, на хернијата.
  • Изработен е од еластичен материјал обложен со памук.
  • Материјалот овозможува воздухот слободно да циркулира што го прави пријатен и удобен за носење.
  • Има лепливи ленти со кои се прилагодува компресијата според желбите и потребите на пациентот.

Големина

Медицински индикации

  • Умбикална херија

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Појас за папочна кила”
Shopping Cart