Корсет за кифоза со метални шини

Шифра: 2508SLA Категории: , ,

1.459,00 ден

Корсетот за кифоза се препорачува за корекција на неправилно држење на телото, додека неговите метални шини овозможуваат  дополнителна стабилизација и поддршка на рамениот појас и грбот. Изработен е од еластична бандажа која  дава удобност при носењето.

Исчисти

Медицински индикации

M40(M40.0-M40.2) Кифоза;
Кифоза и сколиоза од различна генеза.

Напомена

  • Потврдата за ова ортопедско помагало може да ја издаде ортопед или физијатар.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Корсет за кифоза со метални шини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart