Динамична коленска ортоза – Genu Arexa

Шифра: 2206OBA Категории: , Ознака:

16.650,00 ден

 • Операцијата е неизбежна при повреда на лигаментите на коленото, како што е кинење на преден вкрстен лигамент;
 • Ортозата Genu Arexa оптимално ја поддржува секоја фаза од процесот на лекување по операцијата како и при конзервативен третман без операција;
 • Овозможува рана мобилност по операција;
 • Изработена од лесна и издржлива алуминиумска легура, што ја прави безбедна за носење;
 • Оваа ортоза не само што ги спречува несаканите движења, туку ја враќа довербата и безбедноста во мобилноста;
 • Овозможува контролиран премин од првите чекори по операцијата до целосно оптоварување на коленото;
 • Ортозата може да се носи при спиење како и за време на вежби при физиотерапија;
 • Обезбедува странична и медијална стабилност на коленото;
 • Лекарите, терапевтите и пациентите ја прифатија Genu Arexa ортозата затоа што е едноставна за поставување, совршено се адаптира на ногата на корисникот и се прилагодува без користење на алат.

 

Големина

Медицински индикации

 • ACL и/или PCL руптури или реконструкции;
 • Нестабилност на коленски зглоб (ACL, PCL, MCL, LCL);
 • Стабилизација/лимитирање на движењата после операција на менискус;
 • Остеоартритис и ревматоиден артритис на коленото;

Напомена

 • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
 • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Динамична коленска ортоза – Genu Arexa”
Shopping Cart