Неопренска ортоза за скочен зглоб со странична поддршка

Шифра: 2307МОC Категории: , , Ознака:

1.130,00 ден

  • Неопренска ортоза која обезбедува поддршка и топлина во пределот на скочниот зглоб;
  • Странично се поставени пластични ленти за дополнителна поддршка на внатрешна и надворешна страна на зглобот, во случаи на истегнување на тетивите на глуждот;
  • Може да се користи како поддршка при нестабилност (повторливи истегнувања на скочниот зглоб), хронична болка во скочниот зглоб и како заштита при спортски активности;
  • Изработен е од порозен неопрен кој овозможува воздухот да циркулира и спречува прекумерно потење во пределот на зглобот.

Големина

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Неопренска ортоза за скочен зглоб со странична поддршка”
Shopping Cart