Неопренски стегач за скочен зглоб

Шифра: 2307МОA Категории: , , Ознака:

800,00 ден


Неопренскиот стегач се користи како поддршка кај фрактури на глуждот при пост-оперативно закрепнување, истегнување и повреди.
Обезбедува топлина и поддршка на зглобот на глуждот во случаи на хроничен артритис и нестабилност на зглобот. Дава дополнителна поддршка на пределот на зглобот со вкрстен завој.

 

Опис

  • Дизајниран е од специјален неопрен кој е порозен. Порите овозможуваат дишење на кожата и спречуваат прекумерно потење.

Напомена

  • Осигурајте се дека производот е соодветен за големината на стапалото.
  • Овој производ се користипо препорака на лекар само за дадените индикации  и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Неопренски стегач за скочен зглоб”
Shopping Cart