Имобилизатор за скочен зглоб

Шифра: 2307MOH Категории: , Ознака:

1.400,00 ден

 • Имобилизатор за скочен зглоб со воздушни перничиња;
 • Обезбедува фиксација на скочниот зглоб;
 • Има два пластични дела кои се фиксираат со лепливи ленти;
 • Се препорачува при дисторзија и хронична болка на скочен зглоб;
 • Може да се користи и за заштита на скочниот зглоб при спортски активности.

Медицински индикации

 • Дисторзии;
 • Дислокации на скочен зглоб;
 • Руптура на лигамент;
 • Превенција;
 • Рехабилитација.

Напомена

 • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
 • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Имобилизатор за скочен зглоб”
Shopping Cart