Надлакотен корективен апарат со механизам за корекција во лакотен зглоб

Шифра: 2401MOB Категории: ,

7.919,00 ден

2401 | Надлакотен корективен апарат со механизам за корекција во лакотен зглоб

Надлакотниот корективен апарат  изработен е од пластика и интегрирани траки кои овозможуваат бандажа на целата рака. Се препорачува при скршеници, контрактура на зглоб, луксации како и за постоперативна стабилизација и имобилизација. Лесно постигнува контролирана мобилизација во лакотниот зглоб на потребниот степен и претставува идеална алтернатива за конзервативниот гипс. Едноставно е подеслив, со удобни меки потпори на лежиштето на раката.

 

 

Исчисти

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Надлакотен корективен апарат со механизам за корекција во лакотен зглоб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart