• Корисни помагала

  Топло ладна облога PIC

  590,00 ден
  • Топло ладна облога за повеќекратна употреба која лесно се прилагодува на телото;
  • Се користи за топла и ладна терапија во зависност од повредата и потребите;
  • Внатрешноста на облогата е гел кој не замрзнува и не се лизга кога ќе се постави;
  • За топла терапија се загрева во топла вода или микробранова печка;
  • За ладна терапија, пред употреба, се става во замрзнувач;
  • Димензија: 10×26 см.
  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Топло ладна облога за колено PIC

  610,00 ден
  • Топло ладна облога специјално дизајнирана за колено;
  • Има ергономска форма која овозможува да се постави на коленото без да го ограничува движењето;
  • Има мека и удобна еластична лента со која се прицврстува на коленото;
  • Облогата постепено ослободува топло или ладно во зависност од повредата и потребите;
  • За топла терапија се загрева во врела вода или микробранова печка;
  • За ладна терапија, пред употреба се става во замрзнувач;
  • Димензија: 17×30 см.
  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Топло ладна облога со навлака PIC

  815,00 ден
  • Топло ладна облога за повеќекратна употреба која лесно се прилагодува на телото;
  • Има навлака и две еластични ленти;
  • Се користи за топла и ладна терапија во зависност од повредата и потребите;
  • Внатрешноста на облогата е гел кој не замрзнува и не се лизга кога ќе се постави;
  • За топла терапија се загрева во топла вода или микробранова печка;
  • За ладна терапија, пред употреба, се става во замрзнувач;
  • Димензија: 20×30 см.
  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Педали за вежбање Ким

  2.695,00 ден
  • Педали за вежбање на долни и горни екстремитети;
  • Се поставува на под за вежбање на нозе а со поставување на маса може да се вежбаат рацете;
  • Има дигитален дисплеј за време и калории;
  • Се склопува и не зазема простор.
  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Карбонска заштитна маска за лице

  13.550,00 ден

  Оваа заштитна маска за лице е изработена од карбонски влакна  што ја прави еластична, тешко кршлива и ѝ дава посилна отпорност на удар. Уникатниот дизајн  овозможува непречен поглед и не го попречува дишењето.
  Маската за лице е индивидуална изработена  за вашето лице врз основа на гипсен модел, со соодветни корекции  при примена на одредени медицински индикации.
  Доаѓа со еластичен ремен за да се приспособливи според вашите сопствени потреби, што го прави прикладен и удобен.
  Оваа маска е прв избор на професионални спортисти.
  Погоден за спортови како фудбал, кошарка, ракомет, борење, карате или одбојка.

  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Кружно перниче

  1.143,00 ден

  Ова кружно перниче е изработено од полиуретан и служи за растеретување и е антихемороидно.

  Навлаката може да се пере.

  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Перниче за потпора на грб

  1.143,00 ден

  Анатомски дизајнирано перниче за потпора на лумбалниот дел од рбетниот столб. Овозможува комфорт и релаксација во седечка позиција.
  Има еластичен ремен кој овозможува прицврстување на столот.

  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Мемо перница за спиење

  2.200,00 ден

  Оваа перница за спиење е изработена од мемори пена која има својство да го задржи обликот и да се врати во првобитна состојба. Перницата се обликува и прилагодува на вратниот дел и рамениот појас и овозможува правилна положба на телото во текот на спиењето.
  Погодна е за луѓе кои имаат болки во вратот, дегенеративни промени и главоболки, но може да се користи и превентивно.
  Има заштитна навлака која може да се пере.

  Додај во кошничка
Shopping Cart