Карбонска заштитна маска за лице

Шифра: 7701SLK Категорија: Ознака:

13.550,00 ден

Оваа заштитна маска за лице е изработена од карбонски влакна  што ја прави еластична, тешко кршлива и ѝ дава посилна отпорност на удар. Уникатниот дизајн  овозможува непречен поглед и не го попречува дишењето.
Маската за лице е индивидуална изработена  за вашето лице врз основа на гипсен модел, со соодветни корекции  при примена на одредени медицински индикации.
Доаѓа со еластичен ремен за да се приспособливи според вашите сопствени потреби, што го прави прикладен и удобен.
Оваа маска е прв избор на професионални спортисти.
Погоден за спортови како фудбал, кошарка, ракомет, борење, карате или одбојка.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Карбонска заштитна маска за лице”
Shopping Cart