Транспортна инвалидска количка – Bobby EVO – 3120VMA

Шифра: 3120VMA Категорија: Ознака:

24.170,00 ден

 • Vermeiren – Bobby EVO е компактна склоплива транспортна инвалидска количка.
 • Се склопува за само неколку секунди што ја прави совршена за транспорт.
 • Потпирачите за раце се подигнуваат и наслонот за грб се преклопува со што седнувањето е многу олеснето.
 • Bobby EVO има лесно демонтажни задни тркала и црни предни тркала,  демонтажни и преклопни потпирачи за нозе и рачни кочници за придружникот

Карактеристики

 • Ширина на седиштето: 420-480 mm,
 • Длабочина на седиштето: 420 mm,
 • Висина на потпирачот за грб: 440 mm,
 • Висина: 900 mm,
 • Ширина: 490-550 mm,
 • Склопена ширина: 260 mm,
 • Должина: 1010 mm,
 • Тежина тежина: 10 kg,
 • Максимална тежина на корисникот до 115 kg.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Транспортна инвалидска количка – Bobby EVO – 3120VMA”
Shopping Cart