Стегач за скочен зглоб Malleo Sensa – Ottobock.

Шифра: 2307OBA Категории: , Ознака:

2.550,00 ден


Malleo sensa
обезбедува стабилност на глуждот после повреди или воспаленија. Помага во намалување на болките и го стабилизира глуждот при што корисникот ја задржува слободата на движењето. Дополнително добро распоредената компресија го намалува отокот и изливите во зглобот.
Ортозата е анатомски обликувана.

 

Медицински индикации

  • Чувство на нестабилност;
  • Слабост на лигаментите;
  • Проблеми со тетивите;
  • Отоци и/или изливи во зглобот како последица од остеоартритис или артритис;

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Стегач за скочен зглоб Malleo Sensa – Ottobock.”
Shopping Cart