Ортоза за рачен зглоб

Шифра: 2407SPA Категории: ,

500,00 ден

Ортозата за рачен зглоб со помош на интегрираната анатомски обликувана алуминиумска шина овозможува ограничување на движењето во зглобот и имобилизација кај болни состојби на рачниот зглоб. Индициран е во случаи кај карпал тунел синдром, тендинитис и теносиновитис и реуматоиден артрит. Прави подобра фиксација со дополнителната лента за прицврстување.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за рачен зглоб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart