Ортоза за рачен зглоб

Шифра: 2406MOA Категории: , Ознака:

845,00 ден


Со помош на интегрираната анатомски обликувана алуминиумска шина оваа ортоза за рачен зглоб овозможува ограничување на движењето во зглобот и имобилизација кај болни состојби на рачниот зглоб. Индициран е во случаи кај карпал тунел синдром, тендинитис и теносиновитис и реуматоиден артрит. Прави подобра фиксација со дополнителната лента за прицврстување.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за рачен зглоб”
Shopping Cart