Ортоза за рачен зглоб со палец

Шифра: 2406MOB Категории: , Ознака:

845,00 ден

  • Oртоза за рачен зглоб со интегрирана анатомски обликувана алуминиумска шина кој овозможува ограничување на движењето во зглобот и имобилизација кај болни состојби на рачниот зглоб;
  • Се препорачува да се користи во случаи на карпал тунел синдром, тендинитис и теносиновитис, ревматоиден артритис, воспаленија на зглобот на палецот;
  • Има лепливи еластични ленти со кои се прилагодува степенот на затегнатост.

Големина

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за рачен зглоб со палец”
Shopping Cart