Ортоза за фиксација на палец

Шифра: 2408MOA Категории: , Ознака:

450,00 ден

  • Ортозата за фиксација на палец, со анатомски поставена алуминиумска шина, која овозможува поддршка и стабилизација на зглобот со што се намалува и болката;
  • Се препорачува кај воспаленија на лигаментите на палецот, истегнувања и повреди.

Големина

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за фиксација на палец”
Shopping Cart