Стегач за рачен зглоб

Шифра: 2407MOB Категории: , Ознака:

311,00 ден

  • Стегачот за рачен зглоб има компресијата што помага во намалување на болките;
  • Изработен е од неопрен, не ја намалува подвижноста на зглобот.;
  • Овозможува удобна заштита на рачниот зглоб, погоден e при спортување или при поголеми оптеретувања на зглобот.

 

Медицински индикации

  • Лесни повреди на зглобот;
  • Превенција и заштита при спортување и работа;

Напомена

  • Производот се прилагодува за сите големини.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Стегач за рачен зглоб”
Shopping Cart