Мултивитамин за мажи

Шифра: MULTVMHF Категорија: Ознака:

270,00 ден

Doc Multivitamin Man е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на мажите. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Во својот состав, Doc Multivitamin Man содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи со што се задоволуваат дневните потреби на витамини и минерали. Една таблета Doc Multivitamin Man ги покрива дневните потреби за енергија, обновување и заштита. Дизајниран за телесното и менталното здравје на мажот.

Опис

Додаток во исхрана за поддршка 6 клучни витални функции.

  • Високо ниво на енергија и здрав метаболизам.
  • Намалување на исцрпеност и замор.
  • Ментални перформанси и нормална когнитивна функција.
  • Здравје на срцето, здрав крвен притисок.
  • Јак имунолошки систем.
  • Одржување на нормална функција на мускулите.

Doc Multivitamin Man

  • За професионални и рекреативни спортисти и за луѓе кои не се занимаваат со спорт.
  • Луѓе кои минуваат низ периоди на интензивна физичка и ментална активност.
  • Луѓе кои чувствуваат физичка и ментална исцрпеност.
  • Луѓе кои сакаат да ја одржат нормалната состојба на мускулите, коските, косата, ноктите, забите и кожата.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Мултивитамин за мажи”
Shopping Cart