Мултивитамин за жени

Шифра: MULTVZHF Категорија: Ознака:

270,00 ден

Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на жената. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Во својот состав, Doc Multivitamin Woman содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи со што се задоволуваат дневните потреби на витамини и минерали. Една таблета Doc Multivitamin Woman ги покрива дневните потреби за енергија, обновување и заштита.

Опис

Додаток во исхрана за поддршка на 6 клучни витални функции:

  • Високо ниво на енергија и здрав метаболизам.
  • Намалување на исцрпеност и замор.
  • Ментални перформанси и нормална когнитивна функција. Здравје на срцето, здрав крвен притисок.
  • Одржување на здравјето на коските, забите, косата, ноктите и кожата.
  • Јак имунолошки систем.
  • Одржување на нормална функција на мускулите.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Мултивитамин за жени”
Shopping Cart