Колаген тип 2 – Коса

Шифра: HAIRHF Категорија: Ознака:

650,00 ден

Doc Hair напредна формула која комбинира колаген тип 2, збогатена со витамин Ц, биотин, бакар, селен и цинк со цел подобрување на состојбата на косата. Една таблета комплетно за здравје и убавина.

Колагенот тип 2 во комбинација со витамините и минералите придонесува за здрава и цврста коса.

Колаген игра голема улога во обновувањето на клетките и е одговорен за одржување на силата и еластичноста на коските, зглобовите, тетивите, кожата, очите, внатрешните органи, ноктите и косата.

Опис

  • Цинкот придонесува за одржување на нормална коса.
  • Селен придонесува за одржување на нормална коса и нокти.
  • Бакар придонесува за нормална коса и пигментација на кожата. Бакар придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Биотинот придонесува за одржување на нормална коса, кожа, нормално функционирање на нервниот систем и нормален метаболизам што дава енергија.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Колаген тип 2 – Коса”
Shopping Cart