Хидрауличен елеватор – Ulisse AO

Шифра: 7930ONA Категорија: Ознака:

36.580,00 ден

 • Хидрауличен елеватор Ulisse AO со носивост до 180 кг;
 • Има цврста конструкција изработена од челична легура;
 • Се движи на четири тркала, има две сопирачки и копче за итни случаи.
 • Се користи за транспорт на пациенти на каратки растојанија- од кревет на инвалидска количка, тоалет или бања.
 • Може да се користи во домашни и болнички услови;
 • Корпата е удобна и дизајнирана да прави што помал притисок врз пациентот;
 • Во цената е вклучена и корпата.

Технички податоци

 • Минимална висина: 139 см
 • Максимална висина: 200 см
 • Минимален распон на ногарки: 58 см
 • Максимален распон на ногарки: 97 см
 • Должина на основата: 97,5 см
 • Тежина: 41 кг
 • Носивост: 180 kg

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Хидрауличен елеватор – Ulisse AO”
Shopping Cart