Даска за трансфер

Шифра: 7340PDA Категорија:

1.811,00 ден

Даската за трансфер се користи за преместување на неподвижни пациенти од кревет во индвалидска количка, од количка во автомобил и слично. Со цел полесен трансфер и да се спречи лизгање и паѓање.

Карактеристики

Должина: 80 см
Ширина: 27 см

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Даска за трансфер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart