Електромоторна инвалидска количка (Скутер) – Mercurius

Категории: , Ознака:

267.595,00 ден

 • Mercurius е моќен скутер на четири тркала со атрактивен изглед, спортски бандажи и врвни перформанси;
 • Опремен е со современ дисплеј кој е прегледен и функционален;
 • Има комплетна LED светлосна сигнализација за безбедно возење ноќе;
 • Дополнително има два USB конектори за брзо полнење на вашите уреди;
 • Потпирачите за раце се прилагодуваат;
 • Седиштето се прилагодува и ротира и има потпирач за глава;
 • Има спортски бандажи, ретровизори и корпа за пазарење;
 • Моќност: 1000 W;
 • Максимална брзина: 15 кm/h;
 • Совладување на угорнина: од 8%;
 • Со едно полнење на батерија поминува: 40 км.

Технички податоци

 • Длабочина на седиште: 490 мм
 • Висина на седиште: 530-720 мм
 • Должина: 1440 мм
 • Ширина: 680 мм
 • Висина: 1360 мм
 • Тежина на количка: 116,7 кг
 • Максимална тежина на корисник: 150 кг

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Електромоторна инвалидска количка (Скутер) – Mercurius”
Shopping Cart