Електромоторна инвалидска количка (Скутер) – Carpo 3 и 4

Категории: , Ознака:

272.000,00 ден

 • Vermieren Capro е моќен скутер достапен во две варијанти, Carpo 3 со три и Carpo 4 со четири тркала;
 • Има светлечки LCD екран со различни индикатори како и информации за состојбата на скутерот;
 • Електронски е програмиран и безбеден за користење на отворено;
 • Достапен е во темно сива боја што му дава модерен и стилски изглед;
 • За скутерот се достапни батерии со различна моќност во зависнот од потребите на корисникот;
 • Потпирачот за нозе e обложен со подлога која е нелизгачка;
 • Има ретровизори, елктронски дисплеј, лев и десен индикатор и светла;
 • Седиштето се врти и прилагодува според потребите на корисникот и има потпирач за глава;
 • Пневматски гуми и браник;
 • Корпа за пазарење која се отстранува;
 • Mоќност: 750 W;
 • Максимална брзина: 15 km/h;
 • Совладување на угорнина: 9-15%;
 • Со едно полнење на батерија поминува до 53 км.

Технички податоци

 • Длабочина на седиште: 490 мм
 • Висина на седиште: 530-720 мм
 • Должина: 1450 мм
 • Ширина: 660 мм
 • Висина: 1350 мм
 • Тежина на количка: 120-131 кг
 • Максимална тежина на корисник: 150 кг

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Електромоторна инвалидска количка (Скутер) – Carpo 3 и 4”
Shopping Cart