Алое Вера

Категорија: Ознака:

720,00 ден

Doc Aloe Vera висококвалитетен додаток во исхрана за пиење кој содржи Органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со 99,7% чистота на алое вера гел и висока концентрација (200:1) 100% алое вера гел во секоја доза, збогатен со витамин Е, Цинк и Биотин.

Алое Вера е составен од амино киселини, минерали и шеќери кои го помагаат зајакнуваат човечкиот организам, ги поправаат оштетувањата на ткивата и го намалуваат воспалението. Иако Алое Вера составена од околу 99% вода, преостанатиот 1% е исклучително моќен и содржи многу минерали од витално значење за процесот на раст и здрава функција на сите системи во човековото тело. Состојките во алое може да се групираат во следниве категории: витамини, минерали, ензими, лигнини, аминокиселини, антракинони, сапонини, масни киселини, салицилна киселина.

Опис

Алое Вера придонесува во:

  • Подобрување состојбата на дигестивниот систем и помага при варање на храната.
  • Го зајакнува имунолошкиот систем.
  • Помага при третирање на рани, изгореници и воспаление.
  • Го намалува холестеролот.
  • Ги намалува симптомите од псоријаза и други проблеми со кожата.
  • Го алкалинизира телото.
  • Влијае на намалување на брчките и зголемување на еластичноста на кожата.
  • Превенција и третман на акни.
  • Ги зајакнува косата и никтите и сл.

Doc Aloe Vera има неодолив вкус на лимон со органски Алое Вера гел , не содржи Алоин и не содржи шеќер, засладен со Стевија.

Активни состојки

Алое вера barbadensis miller (200:1) 100 mg (100%) Витамин Е 18 mg Цинк (како цинк цитрат) 1,5 mg Биотин 7,5 mcg

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Алое Вера”
Shopping Cart