Ортоза за фиксација на прст – Baseball Splint

Шифра: 2409MOD Категории: , Ознака:

227,00 ден

  • Baseball Splint се користи за одржување на интрафалангеалните зглобови во правилна позиција после повреди.
  • Изработена е од лесен алуминиум обложена со мека подлога за оптимален комфор.

Големина

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортоза за фиксација на прст – Baseball Splint”
Shopping Cart