Напрсток

Шифра: 2409MOB Категории: , Ознака:

168,00 ден

  • Индициран е кај скршеници на прстот и кај повреди на тетиви;
  • Напрстокот е изработен е од лесна пластика која се фиксира со медицински фластер, перфориран е заради подобра вентилација;
  • Прави имобилизација на врвот на прстот со првиот соседен зглоб, а подвижноста на прстот во останатите зглобови е сочувана.

Големина

Напомена

  • Проверете дали производот одговара на вашата големина.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Напрсток”
Shopping Cart