Митела со перниче 45 – 60°

Шифра: 2410MOD Категории: , , Ознака:

1.800,00 ден

  • Mитела со перниче за имобилизација на рамото и ограничување на движењето во абдукција од 60°;
  • Се користи по хируршка интервенција на рамо;
  • Изработена е од ламинирана ткаенина и перниче од сунѓер за абдукција;
  • Дизајнот на перничето овозможува едноставна употреба за било која рака.

Медицински индикации

  • По хируршки третман на рамо;
  • Извртување и истегнување на рамото;
  • Луксација на рамо;

Напомена

  • Се прилагодува на сите големини и страни (лева/десна);
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Митела со перниче 45 – 60°”
Shopping Cart