Митела со перниче 30°

Шифра: 2410MOC Категории: , , Ознака:

1.690,00 ден

  • Mитела со перниче која овозможува имобилизација на рамото и ограничување на движењето во абдукција од 30°;
  • Се препорачува да се користи по операција на рамо;
  • Изработена е од ткаенина и има перниче од сунѓер за абдукција;
  • Дизајнот на перничето овозможува едноставна употреба за било која рака.

Напомена

  • Се прилагодува на сите големини и страни (лева/десна);
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Митела со перниче 30°”
Shopping Cart