Потколени компресивни чорапи Iva

655,00 ден

Превентивните компресивни чорапи Iva ја подобруваат циркулацијата, го намалуваат отокот на нозете и служат како профилакса по помали хируршки процедури. Со степенување на компресијата, која започнува со притисок во пределот на глуждот и постепено се намалува кон горниот дел на ногата, се постигнува дополнително чувство на удобност во нозете.
Беспрекорниот раб на прстите, високата содржина на антибактериски памук збогатен со јони на сребро и пријатната масажа помагаат во одржување на здравјето на стапалата и имаат превентивно дејство. Со ниво на поддршка од 14-18 mm/Hg се спречуваат проширени вени и се ублажува отокот на нозете и чувството на тежина во нозете.

Големина

Карактеристики

  • Состав: 60% памук збогатен со сребрени јони 26% полиамид 14% еластин.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Потколени компресивни чорапи Iva”
Shopping Cart