Пластична ортоза за палец

Шифра: 2403MOA Категории: ,

1.426,00 ден


Пластичната ортоза за палец овозможува стабилизација на палецот и неговиот зглоб, висок степен на стабилност со помош на анатомски обликувана пластика обложена со мек материјал за поголема удобност. Подвижноста на останатите прсти е сочувана, лесно се фиксира и поставува со помош на леплива трака на рачниот зглоб.

Исчисти

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Пластична ортоза за палец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart