Имобилизатор за рамо

Шифра: 2410МОВ Категории: , Ознака:

1.240,00 ден


Индицирана е кај скршеници на рамо и надлактица, луксации и сублуксации на рамо и кај постоперативни состојби. Имобилизаторот за рамо изработен е од материјал со висока удобност и цврстина, прави имобилизација и стабилизација на рамото и надлактицата и ја намалува болката. Се фиксира и прилагодува со помош на лепливи траки.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Имобилизатор за рамо”
Shopping Cart