Трицикл Freedom – Vermeiren

Категории: , Ознака:

44.500,00 ден

Vermeiren Tricycle-Freedom е трицикл за деца од 8 – 12 години.

Freedom е робустен трицикл наменет за надворешна употреба во рурална средина. Рамот има посебна конструкција (спуштен) за лесно качување (седнување) и симнување. Воланот (повеќе модели на волани) се прилагодува по висина и агол. Седиштето се подесува по висина. Има рачни кочници со можност да се закочат (фиксираат). Изборно задната кочница може да биде со диск. Има голема метална корпа позади која е соодветна за возење разни предмети.

Карактеристики

  • Должина 1600 mm,
  • Висина 986-1174mm,
  • Широчина 670 mm,
  • Тежина на трициклот 25,5 kg,
  • Носивост 110 kg,
  • Тркала 20″x1,75,
  • Висина на седиштето (од тлото) 586-827 mm.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Трицикл Freedom – Vermeiren”
Shopping Cart