Абдукциона колк ортоза

Шифра: 2105MOB Категории: ,

30.539,00 ден

Обдукциона колк ортоза овозможува постоперативна заштита и стабилизација по операции на колкот како и кај луксации и дислокации. Со стабилизирањето на зглобот на колкот се оневозможува ротација или дислокација. Има можност за ограничување на движењата со помош на степенест регулатор. Изработен е од пластичен материјал обложен со мека и удобна сунѓереста постава и метална шина со можност за индивидуално подесување

Исчисти

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Абдукциона колк ортоза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart