• Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка Comfort-CONQUEROR

  121.469,00 ден

  3107 | Електромоторна инвалидска количка 

  Comfort CONQUEROR е eлектромоторна инвалидска количка со крут челичен рам.

  Наслонот е склоплив. Потпирачите за нозе се преклопуваат и се подесливи по висина. Преклопни и подесливи по висина потпирачи за раце. Има PG контролер, два 24V 450W мотори, амортизери на задните тркала. Има можност за промена на контролерот (џојстикот) на двете страни за управување со лева или десна рака. Има ремен за фиксација на телото.

  Додај во кошничка
 • Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка – Turios – 3107TUR

  121.469,00 ден

  3107 | Електромоторна инвалидска количка

  Vermeiren – Turios  е компактнa електромоторна инвалидска количка.

  Има моќен погон на задните тркала и наменета е за внатрешна и надворешна употреба. Позицијата на седење е подеслива на потребите на корисникот. Бојата и тркалата се исто така избор на корисникот. Поради многуте можности Turios може да се прилагоди на желбите и потребите на голем број корисници.

  Додај во кошничка
 • Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка Vermeiren – Forest3

  180.650,00 ден

  Vermeiren – Forest3  е електромоторна инвалидска количка за користење надвор и во затворен простор.

  Издржливост, удобност и прилагодливост се клучните карактеристики на Forest3. Има осовина за стабилизација која ги одржува сите 4 тркала во контакт со тлото, а со тоа тркалата го пратат теренот по кој се движат и количката има поголема стабилност лесно ги совладува нерамнините. Растојанието (клиренс) до тлото е 75 mm.

  Додај во кошничка
 • Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка Vermeiren – ForestKids

  202.331,00 ден

  Vermeiren – ForestKids  е електромоторна инвалидска количка за деца.

  Количката може да се користи надвор и во затворен простор.

  Нуди поголема мобилност и самостојност во секојдневниот живот. Големината и обликот на тркалата се такви да го пратат теренот по кој се движат и секогаш се во контакт со тлото за поголема стабилност. Надминување на нерамнини до 120 mm. Потпирачите за раце се подесливи по висина, а потпирачите за нозе се подесливи во длабочина. Рачките за туркање се подесливи по висина. Има и LED светла напред и назад.

  Додај во кошничка
 • Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка Wingus – Ottobock

  Wingus е моќна електромоторна инвалидска количка за седење и погон на задните тркала што ја прави подеднакво погодна како за внатрешна така и за надворешна употреба.
  Овој компактен, управувачки модел се одликува со иновативна, конзолна рамка која нуди високо ниво на удовност при возењето.
  Wingus комбинира сигурна функционалност со привлечен, минималистички дизајн.

  • Батерија и мотор кои ви овозможуваат да поминете приближно 25 километри растојание со едно полнење.
  • Имајќи прилаглодлива длабочина на седиштето, гарантира дека минималистичкиот дизајн на електрилната количка може да се прилагоди според вашите спецификации.
  • Прилагодливоста на височината на подножјето овозможува голема удобност на оваа инвалидска количка. Со дополнителен појас за позиционирање за да ги држите стапалата на место.Електрични инвалидски колички Wingus не можете а да не ги забележите. Тие се развиени за отворени и затворени простори. Станува збор за електрични инвалидски колички со погон на задните тркала кои имаат атрактивен, минималистички дизајн. Иновативната заоблена рамка нуди високо ниво на удобност, дури и при возење на нерамен терен. Лесни се за употреба, лесни за одржување и исклучително удобни. Wingus се идеална инвалидска количка за почетници, со минималистички дизајн и докажан квалитет Ottobock.
   Благодарение на уникатниот дизајн на рамката, Wingus не само што има импресивен и иновативен изглед, туку на корисниците им нуди и многу мазно и удобно возење. Рамката е исклучително робусна – како што е потврдено со долгорочно тестирање.
  Додај во кошничка
 • Електромоторна инвалидска количка

  Електромоторна инвалидска количка Јuvo B4 – Ottobock

  147.108,00 ден

  Јuvo B4 е електромоторна количка за надворешна употреба.

  Има погон на задните тркала, а со тоа зголемена безбедност и удобна амортизација. Нејзините мали надворешни димензии го олеснуваат возењето во затворен простор и низ тесни врати.
  Како и сите модели од линијата на производи Juvo, B4 има модуларен дизајн кој нуди високо ниво на пролаогодливост.

  Има вградени тркалца против превртување и амортизери на погонските тркала за удобно возење по нерамни површини.
  Има можност за навалување на седиштето до 45 ° заради распределба на оптеретувањата

  Додај во кошничка
Shopping Cart